Biathlon. Sukces polskiej juniorki. Została wicemistrzynią świata

Sukces polskiej biathlonistki. Została wicemistrzynią świata juniorów
Polski Związek Biathlonu
Wielki sukces Kamili Żuk. Polska biathlonistka została wicemistrzynią świata juniorów w sprincie.
Żuk spudłowała po razie podczas każdego z dwóch strzelań, ale biegła na tyle szybko, że wciąż miała ogromne szanse na pierwsze miejsce. Niestety na szóstym kilometrze Polka upadła podczas zjazdu, wytraciła całą prędkość i straciła sporo cennych sekund. Na mecie przegrała z Ukrainą Jekateriną Bekh o dwanaście sekund.
Pozostałe reprezentantki Polski zajęły dalsze miejsca. Joanna Jakieła była 23., Kamila Cichoń - 27., Natalia Tomaszewska - 45., a Magda Piczura - 64.
W niedzielę zostanie rozegrany bieg na dochodzenie. Żuk w nim nie wystartuje - w poniedziałek wylatuje z seniorską reprezentacją na pucharowe zawody w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
Kamil Kaczmarek02 Feb 2019 · 18:07
Źródło: biathlon.pl