Błąd Szczęsnego i kolejna wpadka Juventusu! Podział punktów w derbach Turynu [WIDEO]

Juventus kolejny raz stracił punkty w Serie A. Podopieczni Andrei Pirlo zremisowali 2:2 w derbach z Torino.
"Stara Dama" lepiej weszła w ten mecz. Już w drugiej minucie szansę na zdobycie bramki miał Alvaro Morata. Salvatore Sirigu musiał interweniować nogą po mocnym strzale Hiszpana.
Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Federico Chiesa wyprowadził "Juve" na prowadzenie. Skrzydłowy przeprowadził kapitalną indywidualną akcję, w której minął rywali, jak tyczki na treningu.
Gol Chiesy otrzeźwił gospodarzy. W 27. minucie Rolando Mandragora oddał mocny strzał z dystansu. Wojciech Szczęsny sparował uderzenie Włocha, ale Antonio Sanabria wzbił się wysoko w powietrze i wpakował piłkę do siatki.
Pomimo prób Alvaro Moraty czy Simone Verdiego, do przerwy utrzymał się remis. Tuż po wznowieniu gry Juventus dał się zaskoczyć, a Antonio Sanabria skompletował dublet. Napastnik Torino uciekł obrońcom rywali i lewą nogą zapewnił "Granacie" prowadzenie. Błąd przy tej bramce popełnił Wojciech Szczęsny, który nie upilnował bliższego słupka.
W 53. minucie Cristiano Ronaldo powinien doprowadzić do remisu. Portugalczyk zawisł w powietrzu po centrze Dejana Kulusevskiego, ale jego strzał głową koniuszkami palców obronił Salvatore Sirigu.
Na 10 minut przed końcem Cristiano Ronaldo wreszcie trafił do siatki. Początkowo bramka nie została uznana, jednak podpowiedź z wozu VAR przekonała arbitrów do zmiany decyzji. Był to 23. gol Portugalczyka w tym sezonie Serie A.
Chwilę później Rodrigo Bentancur spróbował swoich sił z dystansu. Sirigu znajdował się jednak na posterunku i sparował futbolówkę na słupek.
W końcówce to Torino dwukrotnie było bliższe strzelenia gola na wagę trzech punktów, jednak Sanabria nie zdołał skompletować hat-tricka, a strzał Basellego obronił Szczęsny. Ostatecznie derby stolicy Piemontu zakończyły się podziałem punktów.
Juventus został dziś wyprzedzony przez Atalantę i zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze. Strata do liderującego Interu wynosi dziewięć punktów, przy czym "Nerazzurri" jeszcze nie rozegrali meczu w tej kolejce. Torino jest siedemnaste w tabeli.