Blamaż Jagiellonii! Przegrała z Gabalą przed własną publicznością i odpadła w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy

asinfo.
Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Gabalą FK 0:2 i odpadła w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.
Goście wyszli na prowadzenie w 18 minucie. Ilgar Gurbanov uderzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Jagiellonii i wpadła do bramki.
Gospodarze mogli doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. W 38 minucie uderzenie Cernycha obronił Bezotosny. Chwilę później Cernych uderzał ponownie, ale i tym razem golkiper rywali był na posterunku.
Drugą połowę wicemistrzowie Polski zaczęli odważniej, gra toczyła się głównie pod bramką Gabali, lecz podopieczni Ireneusza Mamrota nie byli w stanie stworzyć żadnej stuprocentowej sytuacji.
Tak też wyglądały kolejne minuty. Optyczną przewagę miał polski zespół, lecz nic z tego nie wynikało.
Drugą bramkę zobaczyliśmy w 89 minucie. To rywal z Azerbejdżanu podwyższył na 2:0. Ozobić minął naszego golkipera i wpakował piłkę do pustej bramki.
Jagiellonia przegrała z Gabalą FK 0:2 i pożegnała się z Ligą Europy. W pierwszym meczu był remis 1:1.