Kompromitacja kadry U-21 z Wyspami Owczymi! Polacy uratowali remis w doliczonym czasie gry

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Reprezentacja Polski U-21 zremisowała na wyjeździe z Wyspami Owczymi 2:2 w meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2019.
Do przerwy Polacy prowadzili 1:0. Dawid Kownacki precyzyjnie uderzył z rzutu karnego w 35. minucie spotkania i wydawało się, że podopieczni Czesława Michniewicza pewnie sięgną po trzy punkty.
Druga połowa była jednak fatalna w wykonaniu polskich piłkarzy. Gospodarze wyrównali w 53. minucie, gdy Meinhard Olsen pewnie wykorzystał jedenastkę. W 79. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Dawid Kownacki. Piłkarze z Wysp Owczych błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Loski wepchnął Petersen.
Polacy rzucili się do odrabiania strat i w czwartej minucie doliczonego czasu gry Jakub Bartosz wyrównał stan meczu na 2:2. I takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Reprezentacja Polski zajmuje drugiej miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Do prowadzącej Danii traci cztery punkty. Nad trzecimi Wyspami Owczymi ma trzy punkty przewagi.

Wyspy Owcze - Polska 2:2 (0:1)

Bramki: 51. M. Olsen (z karnego), 80. Perersen – 35. Kownacki (z karnego), 90+4. Bartosz
K. Hansen – Magnusson, Petersen, Wardum, Niclasen (J. Olsen) – B. Hansen – Jacobsen, Edmundsson (C), Andreasen, M. Olsen (86. Bjartalio) – Thomsen.
Polska: Loska – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Dziczek, Piotrowski (61. Szymański), Żurkowski (75. Tomczyk), Kapustka – Świderski (61. Michalak), Kownacki (C)