Lewandowski bohaterem! Strzelił gola w 95 minucie i zapewnił Polsce zwycięstwo!

11 paź 2016 | 22:40 158
Źródło zdjęcia: asinfo
Reprezentacja Polski wygrała z Armenią 2:1 w trzecim meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

Od pierwszych minut to biało-czerwoni mieli przewagę. Gra toczyła się głównie na połowie rywali, nasi zawodnicy stworzyli sobie sporo dogodnych sytuacji, ale nie potrafili żadnej wykorzystać.

Pierwszą okazję do otwarcia wyniku już w szóstej minucie miał Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu chciał wykorzystać nieporadność ormiańskich obrońców. Przejął piłkę w polu karnym, momentalnie uderzył, lecz niecelnie. Kilka minut później doskonałą szansę na strzelenie gola mógł mieć Łukasz Teodorczyk, ale nie doszedł do piłki po zagraniu Kamila Grosickiego. Chwilę później snajper Anderlechtu uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnik Armenii dotknął piłki ręką, sędzie jednak nie odgwizdał rzutu karnego. Teodorczyk miał jeszcze jedną okazję, lecz tym razem zabrakło centymetrów po centrze Jakuba Błaszczykowskiego.

W 23 minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę rywali. Robert Lewandowski uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę z linii wybił jednak ormiański defensor.

W 30 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Gael Andonian. Armenia od tego momentu musiała sobie radzić, grając w dziesięciu.

W kolejnych minutach Polacy stworzyli sobie jeszcze kilka niezłych okazji - próby Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika czy Grzegorza Krychowiaka - ale żadnej nie potrafili wykorzystać.

Bramki w końcu zobaczyliśmy w drugiej połowie. Najpierw prowadzenie objęli podopieczni Adama Nawałki. Piłkę do swojej bramki wpakował Mkyoan. Gracz Armenii próbował wybić piłkę, zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że kolanem skierował piłkę do własnej siatki.

Z prowadzenia cieszyliśmy się jednak raptem dwie minuty. Bramkę wyrównującą zdobył Marcos Pizzelli.

W kolejnych minutach na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Szanse na kolejne gole stwarzali sobie nie tylko Polacy, ale także przeciwnicy z Armenii. Biało-czerwoni grali za wolno w ataku i bardzo niefrasobliwie w defensywie.

Z czasem napór naszych zawodników narastał. Swoje szanse koncertowo jednak marnowali Paweł Wszołek, Robert Lewandowski, Piotr Zieliński czy Kamil Wilczek, który zmienił Łukasza Teodorczyka.

W ostatnich sekundach mogliśmy jeszcze to spotkanie przegrać. Na szczęście ormiański zawodnik zmarnował stuprocentową sytuację.

Tymczasem za moment Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski uratowali Polskę. Pierwszy asystował, a drugi strzelił bramkę w 95 minucie i zapewnił wygraną biało-czerwonym.
+4
Niestety mają mentalność nastolatków, dlatego te miśki kolorowe nigdy nie osiągną poziomu, Lewandowskiego.
13 paź 2016 | 11:21
-1
Byłem na tym meczu na Narodowym i reakcja po golu Lewego w ostatniej sekundzie do teraz mnie trzyma :D
12 paź 2016 | 23:18
+3
Nie wazne w jakim stylu! Licza sie trzy punkty a Lewy je nam ratuje! Mecz z gatunku do zapomnienia! Przyjda mecze z Rumunia i Czarnogora to bedzie motywacja! Tak piszecie o tej Rumuni,ale oni tez zgubili punkty z Kazachami! Ogladalem skroty i jeszcze o maly wlos nawet punktu by nie zdobyli!
12 paź 2016 | 09:03
+6
Emocje do końca Lewandowski w swoim stylu umie podnieść ciśnienie kibicom czekając z taką bramką do konca nie pierwszy raz ratuje nam skure...
12 paź 2016 | 07:12
+12
Ja prdle. Wymęczone 2:1 z przez godzinę grającą w 10 Armenią... Fajnie, że są trzy pkt ale na litość Boską z taką grą to nas Czarnogórcy i Rumuni zjedzą.
12 paź 2016 | 06:41
+4
Serducho to mi prawie wylecialo , straszna gra naszych w srodku polu chaos , gdyby nie Lewy bohater narodowy i Fabian to kurwa katastrofa by była
12 paź 2016 | 08:20
+7
Fabiański to akurat się niczym nie popisał a wręcz przy tej bramce to zaspał trochę
12 paź 2016 | 05:52
0
Ale pierdolenie.. Co byśmy zrobili bez Lewandowskiego a od czego on jest? Od strzelania bramek to jest KAT który ma wykańczać nawet takich armencow i to w doliczonym nieważne kiedy!
12 paź 2016 | 08:10
+3
tak ma być katem ale kto mu ma zagrać te piłki no kto jak sam musi rozgrywać kreować gre to z czarnogurą może a nawet i Lewy będzie za mało
12 paź 2016 | 22:21
+1
ślepa jesteś pizdo? on był jedynym zawodnikiem który dał z siebie wszystko grając na wysokim poziomie, czego o reszcie nie można powiedzieć
12 paź 2016 | 05:09
-7
Kompromitacja na skale europejska.Grac trzy czwarte meczu z przewaga i strzelic jedna bramke,drugiej nie ma co liczyc ,bo samoboj.Szczyt nieudolnosci.Oni zasluguja na mundial..........ale wylacznie przed telewizorem.Szykuje sie wpierdol od Czarnogory i Rumuni,i za Danie moga 3 punkty tez odjac.
12 paź 2016 | 03:19
+16
Dawno sie tak nie nadenerwowalem ufff dzieki lewy
12 paź 2016 | 01:51
+37
Powiem tak : Argentyna ma swojego Messiego Brazylia ma swojego Neymara Portugalia ma swojego Ronaldo Walia ma swojego BALE a Polska ma swojego Lewandowskiego. Brawo najważniejsze jest zwycięstwo!
12 paź 2016 | 01:29
+12
No skończcie pierdolić już chłopaczki z gimby, mamy słabszy okres w piłce, mamy. No i starczy tego hejtu bo się srać chce wapnem. Jak wielu z Was już zapomniało gdzie zaszliśmy na Euro. Tak bardzo chcecie zeby wygrywali (mimo, ze wygrali a i tak hejt), a nie doceniacie ile radości Nam przynieśli kilka miesięcy temu. Teraz czeka Nas przerwa, w rozgrywkach klubowych chłopaki będą się docierać i rozwalimy grupę! A jeśli ktoś nie wierzy to nie jest kibicem tylko... ;)
12 paź 2016 | 22:27
+1
trzeba odróżnić kibiców cebulaków którzy wpierdalają wapno i po chujowo zagranym fartownie wygranym meczu się cieszą jak by im ktoś kupił tonę snikersów od kibiców którzy cieszą się z 3 punktów ale trzeźwo oceniają grę reprezentacji

więc cebulaku nie jedz tyle wapna bo się posrasz

jak się od ludzi nie wymaga to niestety standard spada.

Z reprezentacji jeżeli chodzi o zaangażowanie to można zawsze liczyć na Lewego i Błaszczykowskiego, a z resztą to różnie bywa. Błaszczykowski niestety w słabej formie więc zostaje Lewy który steruje okrętem. Wyobraź sobie reprezentację bez Lewego cebulaczku - Armenia by nam odebrała punkty na narodowym. Ech, niektóre meczykowe gimby są tak tępe że tego nie rozumieją...
12 paź 2016 | 01:28
+6
Lewandowski to klasowy napastnik!!! Co byloby bez niego!? Katastrofa i kompromitacja! Cale szczescie ze strzelil ta bramke! Zle bylo w tym meczu,ale Lewy ratuje! Prawdziwy lider druzyny i kapitan! Bez niego byloby tragicznie!!!

+9
najbardziej przykre jest to że LEWY biega jakby musial wszytkim udowodnic swoja wartosc do druzyny, walczy i jest zdeterminowany, reszta nei ma polowy jego ognia przynajmniej nie dzis.

sluchalem chwile gadek w polsacie, jak mozna jebac ZIELA podczas gdy gra o niebo lepiej niz w kazdym poprzednim meczu - poza z Dania to juz nie wiem - prawie jako jedyny po ziemi potrafil podac w pole karne i jako jedyny w ogole przedryblowywal Ormian, byl drugim po Lewym graczem ktory cos wnosil do gry, blaszczu miam przeblyks to prawda ale ile jego dosrodkowan zatrzymywalo sie na wysokosci pierwszego slupka.

Wielka szkoda ze Zielak nie trafil po wlasnej akcji z klepka Lewego, bylby bochaterem Kowalczyka a tak wiesza na nim psy zo za zenada
12 paź 2016 | 01:27
+9
misiu ale co ty pierdolisz że o niebo lepiej Zielu gra ty chyba inny mecz widziałeś

przecież on przez 75 minut PIŁKĘ ODDAWAŁ KOLEGOM W SZERZ BOISKA, zamiast jak by się można oczekiwać od pomocnika ofensywnego kreować grę. Pod koniec troszkę odpalił ale chuj z tego mu wyszło. 15 minut dobrej gry to nie powód żeby bić niemca po kasku jaki to Zielu dobry mecz zagrał. Był umiarkowanie chujowy i to jest jedyna racjonalna ocena jego gry. Mila w formie w jakiej był 2 lata temu to był kozak a Zieliński to "koza", oddaje piłkę koledze bo tak łatwiej i nie ma ryzyka że się coś zepsuje i ogólnie niewiele daje reprezentacji. Błaszczykowski miał dużo błędów straty ale przynajmniej próbował coś kreować i z wiekszą pasją grał
12 paź 2016 | 00:47