Błaszczykowski o faulu na Lewandowskim. "Nie wyglądało to na rzut karny"

Jakub Błaszczykowski jest zadowolony po tym, jak jego VfL Wolfsburg wywalczył jeden punkt zremisowanym 2:2 meczu z Bayernem Monachium. Po spotkaniu Polak ocenił przebieg gry i postawę obu drużyn.
Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Dyskusję może wzbudzić sytuacja, gdy sędzia uznał, że Polak był faulowany w polu karnym przez Tisseranda.  - Do rzutu karnego Bayern nie stworzył dogodnej sytuacji. Z naszej perspektywy nie wyglądało to na rzut karny. Nie będę jednak polemizował. Decyzję podejmuje sędzia i trzeba do uszanować - oświadczył polski pomocnik.
Wiedzieliśmy, że jak Bayern strzeli, to będziemy musieli zaryzykować. W drugiej połowie wyglądało to dużo lepiej. Nie traciliśmy piłki, nie pozbywaliśmy się jej tak szybko. Wyprowadzaliśmy kontrataki, zdobyliśmy dwie bramki. Jesteśmy zadowoleni z remisu, bo Bayern ma bardzo dobrą drużynę - dodał Błaszczykowski.
Błaszczykowski pojawił się na murawie tuż po przerwie, gdy jego zespół przegrywał 2:0. Od tego momentu ekipa gości zaczęła odrabiać straty. - Mój występ? Nigdy nie oceniałem i nie będę silił się na ocenę swojej gry. Ocenę pozostawię trenerom i dziennikarzom - zakończył reprezentant Polski.