Błaszczykowski strzelił gola dla Wolfsburga! Na trafienie w Bundeslidze czekał prawie cztery lata [VIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Bayer 04 Leverkusen zremisował przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 2:2 w niedzielnym meczu 8. kolejki Bundesligi. Drugiego gola dla gości strzelił Jakub Błaszczykowski.
Na BayArena pierwsza połowa zakończyła się remisem. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Lars Bender, z kolei trafienie na rzecz przyjezdnych zapisał na swoje konto Divock Origi. W akcji zakończonej trafieniem Belga uczestniczył też Błaszczykowski.
Po zmianie stron prowadzenie pierwsi objęli "Aptekarze". W 61. minucie Lucas Alario wykorzystał dośrodkowanie Wendella Borges i pokonał golkipera rywali.
Wynik na 2:2 ustalił w 69. minucie Błaszczykowski. Reprezentant Polski wykorzystał zagranie Daniela Didaviego i pewnie wpakował futbolówkę do siatki.
Błaszczykowski czekał na bramkę w Bundeslidze od niemal czterech lat. Ostatni raz na listę strzelców w lidze niemieckiej wpisał się 26 października 2013 roku. Polak, który grał wówczas dla Borussii Dortmund, pokonał bramkarza Schalke.
Drużyna z Leverkusen zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy, z kolei "Wilki" plasują się na 14. pozycji.