Fatalny wynik Wolfsburga, który walczy o utrzymanie! Błaszczykowski zagrał w wyjściowym składzie

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Wolfsburg przegrał w meczu z Hamburgerem SV 1:3. W pierwszym składzie gospodarzy wyszedł Jakub Błaszczykowski.
Błaszczykowski ostatni raz na boisku pojawił się w połowie listopada, gdy zagrał w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Meksykiem. Później długo leczył kontuzję pleców. Do formy dochodził także w Płocku, w którym ćwiczył pod okiem zaufanego trenera Leszka Dyi.
Przyjazd do Polski opłacił się Błaszczykowskiemu. Krótko po powrocie do Wolfsburga znalazł się w kadrze na ligowy mecz z Borussią Moenchengladbach. Na boisko jeszcze nie wyszedł, ale był to sygnał, że jego forma zmierza w dobrym kierunku.
Przeciwko HSV stało się inaczej inaczej. Polak znalazł się w wyjściowym składzie Wolfsburga na mecz z HSV. Grę reprezentanta Polski z trybun obserwował selekcjoner Adam Nawałka.
Przez większość pierwszej połowy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jednak pod koniec pierwszej części gry goście strzelili dwie bramki. Błaszczykowski opuścił boisko w 75. minucie. Chwilę po jego zejściu gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. W końcówce spotkania goście strzelili trzecią bramkę.