Bohater w bramce United i kontrowersyjny gol Greenwooda. Pogba faulował w decydującej akcji? [WIDEO]

Wydarzeniem dnia miał być debiut byłego obrońcy Realu Madryt Raphaela Varane’a, jednak to końcówka spotkania i gol strzelony w kontrowersyjnych okolicznościach sprawił, że jeszcze długo będzie się mówiło o zwycięstwie 1:0 Manchesteru United nad Wolverhampton Wanderers.
Po pierwszej kolejce wiele wskazywało, że dostaliśmy odnowioną, lepszą wersję “Czerwonych Diabłów”, ale już następne ligowe spotkanie i remis z Southamptonem pokazało braki w ekipie Ole Gunnara Solskjaera. Niedzielna potyczka z pozostającymi bez punktów “Wilkami” miało nam dać kilka nowych odpowiedzi dot. formy United.
Nieoczekiwanie pierwszą sytuację wyklarowali sobie gospodarze. Z błyskawicznym i solowym kontratakiem wyszedł niezmordowany Adama Traore, mijając dwóch przeciwników i wystawiając piłkę Raulowi Jimenezowi. Napastnik trafił w bramkę, ale na posterunku był David de Gea.
W 25. minucie poszła kolejna akcja zawodników Bruno Lage’a. Futbolówkę w polu karnym przyjął znów Jimenez, dograł ją dobrze ustawionemu Romainowi Saissowi, który nożycami próbował zaskoczyć de Geę. Zabrakło jednak precyzji. Wydaje się też, że wcześniej napastnik Wolves znajdował się na spalonym.
Zastanawiała zupełna bierność graczy United w ofensywie. W 38. minucie Fernandes wprawdzie przez chwilę cieszył się ze zdobycia bramki, dopóki nie zaważył podniesionej chorągiewki sędziego liniowego. Przed przerwą bliski szczęścia był jeszcze Mason Greenwood, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny.
Po zmianie stron ładnie szarpnął Trincao przedzierając się w “szesnastkę” Manchesteru. Szkoda, że zabrakło dokładnego podania. Przyszła 68. minuta i wszyscy kibice, którzy zasiedli na Molineux, poderwali się z krzeseł. Rzut rożny, Saiss wyskoczył najwyżej, strzał głową i obrona de Gei, defensor Wolves ruszył do dobitki, którą ponownie sparował Hiszpan. Bramkarz “Czerwonych Diabłów” wyrastał na bohatera tego spektaklu.
Nieco śmielej pod pole karne Wolves podeszli goście. Paul Pogba najpierw pogroził strzałem z dystansu, a potem, w 80. minucie miała miejsce najważniejsza akcja tego meczu. Mason Greenwood pokonał Jose Sa, a powtórki pokazywały wcześniejsze ostre wejście Pogby na nogę Rubena Nevesa. VAR nie zmienił decyzji. Manchester United w kontrowersyjnych okolicznościach pokonało Wolverhampton 1:0.
Adam Kłos29 Aug 2021 · 19:25