Bolesna porażka Sampdorii. Grali Polacy

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
W 11. kolejce Serie A Chievo Verona przegrało z US Sassuolo 0:2. W zespole gospodarzy zagrali Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński. W innym meczu UC Sampdoria uległa Torino FC 1:4. Na boisku pojawili się Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki.
Niedziela na włoskich boiskach nie był udana dla zespołów, w których grają Polacy. Na pierwszą wygraną w sezonie wciąż musi czekać Cheivo Verona, które na własnym stadionie przegrało z US Sassuolo 0:2. Gole dla gości strzelali Federico Di Francesco w 42. minucie i w czwartej minucie doliczonego czasu gry Emanuele Giaccherini, trafiając do własnej bramki.
W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrali Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński.
Trzeciego meczu z rzędu nie wygrała UC Sampdoria, która uległa u siebie Torino FC 1:4. Dla gości dwukrotnie trafił Andrea Belotti, a po jednym golu dołożyli Iago Falque i Armando Izzo. Honorowe trafienie dla Sampdorii zaliczył Fabio Quagliarella, dobijając nie wykorzystany wcześniej rzut karny.
W zespole gospodarzy od pierwszej do ostatniej minuty na placu gry przebywał Bartosz Bereszyński. Po kwadransie na boisku wszedł Karol Linetty, a od 79. minuty swoją szansę otrzymał Dawid Kownacki.
W innym meczu Parma Calcio 1913 zremisowała u siebie bezbramkowo z Frosinone Calcio. W szeregach gości całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartosz Salamon.