Bolesna porażka siatkarzy. Nie pojadą na Finał Ligi Światowej.

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała w meczu Ligi Światowej z zespołem USA 1:3. Polacy tylko w pierwszym secie byli równorzędnym przeciwnikiem.

Pierwszy set był bardzo wyrównywany. Choć w pewnym momencie nasi siatkarze mieli cztery punkty przewagi, to Amerykanie zdołali doprowadzić do remisu. W końcówce walka toczyła się na przewagi, a decydujące okazały się skuteczne zagrywki Bieńka, który totalnie zaskoczył przyjmujących USA.  Polacy wygrali 31:29.

Drugi set to blamaż Polaków. Zagrali równie źle, co kilka dni temu z Rosją. Fatalny procent przyjęcia zaważył na nieskutecznych atakach biało-czerwonych. Amerykanie zagrali spokojną i zrównoważoną siatkówkę, nie dając dojść do głosu swoim przeciwnikom. Set zakończył się wynikiem 17:25.

Trzeci set to znów zacięta walka i mimo niezłej gry Polaków, to znów Amerykanie byli górą. 25:27 w trzecim secie spowodowało, że Polacy pozbawili się marginesu błędu. Nie mogli sobie pozwolić na stratę kolejnego seta, gdyż przekreśliłoby to szanse na awans do Finałów Ligi Światowej.

W czwartym secie siatkarze USA szybko uzyskali przewagę i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Polacy byli bezradni w ataku. Kurek atakował w po autach, znów szwankowało przyjęcie. Set zakończył się  wynikiem 20:25 dla USA, a mecz rezultatem 1:3 dla Amerykanów.

Porażka przekreśliła szanse na awans Polaków do Finału Ligi Światowej.