Bologna lepsza od SPAL. Grali Cionek, Reca i Skorupski

ph.FAB / shutterstock.com
SPAL 2013 przegrał u siebie z Bologna FC 1:3 w pierwszym sobotnim meczu 21. kolejki włoskiej Serie A. W drużynie gospodarzy całe spotkanie zagrał Arkadiusz Reca, a Thiago Cionek został zmieniony po pierwszej połowie. Natomiast w bramce gości wystąpił Łukasz Skorupski.
Polski golkiper skapitulował w 23. minucie. Z rzutu karnego pokonał go Andrea Petagna. Z prowadzenia miejscowi cieszyli się ledwie kilkadziesiąt sekund, bowiem trafienie samobójcze zanotował Francesco Vicari. W 59. minucie drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Musa Barrow. Kilka chwil później gola na 3:1 strzelił Andrea Poli.
Po tej porażce podopieczni Leonardo Sempliciego zajmują 18. miejsce w tabeli ze zdobytymi 15 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Lazio Rzym.
Natomiast zespół prowadzony przez Sinisę Mihajlovicia plasuje się na 10. pozycji i ma 27 "oczek" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Brescia Calcio.