Bologna na remis z Fiorentiną. Grali Skorupski i Drągowski

LivePhotoSport.it / Shutterstock.com
Bologna FC zremisowała u siebie z ACF Fiorentiną 1:1 w pierwszym poniedziałkowym meczu 18. kolejki włoskiej Serie A. W bramce gospodarzy zagrał Łukasz Skorupski, natomiast między słupkami gości stanął Bartłomiej Drągowski. W kadrze ekipy z Florencji na te spotkanie zabrakło natomiast Szymona Żurkowskiego.
W 27. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową wybił jeden z obrońców. Na strzał z powietrza zza pola karnego zdecydował się Marco Benassi. Pomocnik uderzył tak precyzyjnie, że futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Skorupskiego.
Choć więcej pracy miał Drągowski, bo to Bolonia przeważała w polu, to przyjezdni po przerwie mieli świetną okazję do podwyższenia wyniku. Skorupski kapitalnie jednak obronił strzał oddany przez Federico Chiesę. Miejscowi wyrównali w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego. Na mocne uderzenie z bardzo ostrego kąta zdecydował się Riccardo Orsolini czym zaskoczył Drągowskiego.
"Rossoblu" zajmują 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi 23 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Torino FC. Natomiast "Viola" plasuje się na 15. pozycji z 18 "oczkami" na koncie. Jej kolejnym ligowym rywalem będzie SPAL 2013 Calcio.