Bologna nie dała szans Chievo, czyste konto Skorpuskiego, grał Stępiński

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Bologna FC rozbiła u siebie Chievo Werona 3:0 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 31. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Renato Dall'Ara między słupkami "Rossoblu" bronił od pierwszych minut Łukasz Skorupski. Wśród gości natomiast całe zawody zaliczył Mariusz Stępiński.
Dopiero po zmianie stron dwie bramki zdobył w niespełna cztery minuty Erick Antonio Pulgar. Chilijczyk dwukrotnie wykorzystał podyktowane rzuty karne. Sukces przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie sprytnym, płaskim strzałem w krótki róg Holender Mitchell Dijks.
Siedmiokrotni mistrzowie Włoch dzięki czwartej wygranej w pięciu ostatnich spotkaniach opuścili strefę spadkową i awansowali na siedemnaste miejsce w tabeli.
"Latające Osły", które kończyły mecz w osłabieniu, doznały natomiast trzeciej z rzędu porażki i wciąż zamykają klasyfikację z iluzorycznymi już szansami na utrzymanie.