Bologna - Udinese: Grali Polacy. Składy, wynik meczu i bramki

Bologna pokonała Udinese, grali Teodorczyk i Skorupski
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Bologna FC pokonała przed własną publicznością Udinese Calcio 2:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym meczu 7. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola w tym starciu strzelił Ignacio Pussetto. W 32. minucie argentyński napastnik wykorzystał dośrodkowanie Rodrigo De Paula i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania dziesięć minut później. Mattias Svanberg dośrodkował na pole karne, do futbolówki dopadł Federico Santander i zdołał trafić do siatki przeciwników.
Bramkę na wagę zwycięstwa zespołu z Bolonii zdobył w 82. minucie Riccardo Orsolini, a przy jego trafieniu asystował Federico Mattiello.
W tym spotkaniu wystąpiło dwóch polskich piłkarzy. Całe spotkanie w bramce ekipy "Rossoblu" rozegrał Łukasz Skorupski. Mecz na ławce rezerwowych Udinese rozpoczął natomiast Łukasz Teodorczyk, który pojawił się na placu gry w 64. minucie, zmieniając Kevina Lasagnę.
Podopieczni Filipo Inzaghiego mają na koncie siedem punktów i zajmują trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Gracze Julio Velazqueza z dorobkiem ośmiu "oczek" plasują się na jedenastej pozycji.