Bologna wywalczyła utrzymanie w Serie A dzięki remisowi z Lazio Rzym. Bronił Łukasz Skorupski

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock
Lazio Rzym zremisowało przed własną publicznością z Bologna FC 3:3 (1:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 37. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico całe zawody między słupkami gości zaliczył Łukasz Skorupski. Polaka pokonał po niespełna kwadransie gry strzałem z kilku metrów Argentyńczyk Joaquin Correa, któremu świetnie zagrywał w pole karne Brazylijczyk Lucas Leiva.
Pięć minut po zmianie stron wyrównał sprytnym uderzeniem w krótki róg Andrea Poli, a po kolejnej minucie drugiego gola dla gości zdobył z bliska Mattia Destro. Drugą asystę przy tym trafieniu zanotował Argentyńczyk Rodrigo Palacio.
Osiem minut później skutecznie odpowiedział jednak Bastos. Angolczyk zaskoczył Skorupskiego kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego. Po kolejnych czterech minutach, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gości przybliżył znów do trzech punktów Riccardo Orsolini, ale dziesięć minut przed końcem Serb Sergej Milinković-Savić znakomicie przymierzył z rzutu wolnego i reprezentant Polski po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki.
"Biancocelesti", którzy w minionym tygodniu triumfowali w Pucharze Włoch, po ósmym podziale punktów w tym sezonie pozostali na ósmym miejscu w tabeli. "Rossoblu" natomiast natomiast, po jedenastym remisie w bieżących rozgrywkach, awansowali na dwunastą lokatę i zapewnili sobie utrzymanie.
Łukasz Karyniewski20 May 2019 · 22:28