Bologna zremisowała na wyjeździe, grał Skorupski

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Zawodnicy Bologna FC zremisowali na wyjeździe z US Sassuolo 2:2 (1:1) w niedzielnym meczu 10. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie w tym starciu już w 2. minucie. Wówczas Rodrigo Palacio wykorzystał dośrodkowanie Federico Santandera i umieścił piłkę w prawym górnym rogu.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 17. minucie za sprawą trafienia Marlona. Przy jego trafieniu asystował Domenico Berardi.
Trafienie na 2:1 dla Bologna FC zdobył w 57. minucie Ibrahima Mbaye, który uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
W 85. minucie sędzia podyktował rzut karny dla US Sassuolo, a jedenastkę na gola zdołał zamienić Kevin-Prince Boateng.
Łukasz Skorupski rozegrał całe spotkanie w bramce ekipy gości. Był to 10. ligowy występ 27-latka w trwających obecnie rozgrywkach.
Podopieczni Roberto De Zerbiego mają na koncie 15 punktów i zajmują obecnie 7. miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Filippo Inzaghiego z dorobkiem 9 "oczek" plasuje się na 16. pozycji.