Bomba Kolarova z rzutu wolnego dała zwycięstwo Serbii z Kostaryką! [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Kostaryki przegrała 0:1 z Serbią w meczu grupy E na mistrzostwach świata w Rosji.
Relację na żywo z tego meczu przeczytasz TUTAJ.
W pierwszej połowie oba zespoły miały okazję, by otworzyć wynik spotkania. Już w 2. minucie Urena wpadł w pole karne, ale z ostrego kąta nie dał rady pokonać bramkarza rywali. W 13. minucie świetną piłkę w polu karnym dostał Gonzalez, jednak zawodnik Kostaryki z bliska posłał futbolówkę nad poprzeczką. Serbowie z kolei mogli odpowiedzieć za sprawą Milinkovicia-Savicia. Zawodnik miał dwie sytuacje, w jednej z nich zdecydował się na efektowne uderzenie przewrotką, jednak sędzia boczny wskazał wówczas pozycję spaloną.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Serbów. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Mitrović, ale Navas popisał się kapitalnym refleksem. W 56. minucie padła jedyna w tym spotkaniu bramka. Rzut wolny na gola zamienił Kolarov. Zawodnik uderzył nie do obrony.
Po zdobytej bramce Serbowie nieco cofnęli się do obrony, jednak Kostaryka nie potrafiła tego wykorzystać i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. W 97. minucie sędzia skorzystał z systemu VAR po tym, jak Prijović uderzył jednego z rywali w twarz. Były piłkarz Legii otrzymał za to zagranie żółtą kartkę.
W kolejnym pojedynku Kostaryka zmierzy się z Brazylią, zaś Serbowie podejmą reprezentację Szwajcarii.
Daniel Makarewicz17 Jun 2018 · 15:55