Bordeaux pewnie pokonało Saint-Etienne

facebook.com/pg/girondins/
Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali u siebie AS Saint-Etienne 3:0 (2:0) w ostatnim wtorkowym meczu 15. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1. W ekipie z Akwitanii zabrakło kontuzjowanego Igora Lewczuka.
Na Stade Bordeaux-Atlantique prowadzenie gospodarzom zapewnił już po pięciu minutach gry mocnym strzałem zza linii pola karnego Alexandre Mendy. Niespełna kwadrans przed przerwą podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Brazylijczyk Malcom.
Trzynaście minut po zmianie stron Youssouf Sabaly świetnie dośrodkował w pole karne i Mendy tym razem głową po raz drugi zaskoczył golkipera rywali.
Dzięki piątej wygranej w sezonie "Żyrondyści" awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. "Zieloni" doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na dziesiątą lokatę w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli jedynie punkt.