Bordeaux przegrało z Zenitem. Grał Lewczuk

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie Girondins Bordeaux 2:1 (1:1) w meczu trzeciej kolejki grupy C rozgrywek Ligi Europy.
Nad Newą całe zawody w szeregach gości zaliczył Igor Lewczuk. Prowadzenie "Żyrondystom" zapewnił niespełna dwadzieścia minut przed przerwą efektownym strzałem głową Jimmy Briand.
Kwadrans później wyrównał jednak Artjom Dziuba, który osiem minut po zmianie stron zmarnował także rzut karny. Pięć minut przed końcem losy konfrontacji na korzyść lidera Priemjer-Ligi rozstrzygnął Daler Kuziajew.
Zespół z Rosji po drugim zwycięstwie z rzędu umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Drużyna z Akwitanii doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i zamyka klasyfikację.
Druga w tabeli jest Slavia Praga. Ekipa ze stolicy Czech wygrała w Kopenhadze 1:0, a trzy punkty na Telia Parken zapewnił gościom Jan Matousek.
Kamil Kaczmarek25 Oct 2018 · 21:26