Boruc broni karnego, Fabiański bliski gola z MU [video]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Manchester United pokonał 2:1 Swansea City w meczu 20. kolejki angielskiej Premier League. W bramce Łabędzi wystąpił reprezentant Polski, Łukasz Fabiański.

Dzięki temu zwycięstwu Czerwone Diabły przerwały dwie fatalne serie. Ograły Łabędzie po raz pierwszy od czterech bezpośrednich konfrontacji i zanotowały pierwsze zwycięstwo w lidze od siedmiu kolejek. Dodatkowo drugą bramkę dla United wbił krytykowany ostatnio na Wyspach Wayne Rooney. Anglik pokonał polskiego golkipera w 77. minucie.

Tymczasem w 95 minucie spotkania do wyrównania mógł doprowadzić... Fabiański. Swansea wykonywała rzut rożny, po dośrodkowaniu do piłki doszedł Polak, który uderzeniem głową minimalnie chybił. De Gea mógł odetchnąć.

Gol Laurenta Kościelnego zapewnił Arsenalowi skromne zwycięstwo nad Newcastle United. Podopieczni Arsene'a Wengera spisywali się w tym spotkaniu średnio, jednak dzięki kilku rewelacyjnym interwencjom Petra Cecha zdołali wygrać. Kanonierzy utrzymali pozycję lidera, nad zajmującym drugie miejsce Leicester mają dwa punkty przewagi.

Lisy tylko zremisowały z Bournemouth, a bohaterem spotkania został Artur Boruc, który obronił rzut karny. Polski bramkarz w 59. minucie odbił uderzenie Riyada Mahreza i zapobiegł tym samym porażce swojego zespołu.

Beniaminek Premier League ostatecznie bezbramkowo zremisował z Leicester City głównie dzięki fantastycznej postawie Boruca, który nie tylko obronił rzut karny, ale popisał się jeszcze kilkoma świetnymi interwencjami, m. in. przy strzale Jamiego Vardy'ego.

Sunderland po dwóch golach Jermaine'a Defoe'a pokonał 3:1 Aston Villę. Angielski napastnik pokonywał Brada Guzana odpowiednio w 72. i 90. minucie.