Borussia Dortmund lepsza od Herthy Berlin. Koszmarny błąd bramkarza i bandycki faul [WIDEO]

Borussia Dortmund zainkasował trzy punkty w starciu z Herthą Berlin Wicemistrzowie Niemiec wygrali 2:0. Jedna z bramek padła po fatalnym błędzie bramkarza rywali.
Starcie BVB z Herthą było zapowiadane jako jedno z najciekawszych w 25. kolejce Bundesligi. Kibice w Polsce liczyli na dobry występ Krzysztofa Piątka. Z kolei cały świat uważnie obserwuje poczynania Erlinga Haalanda.
Obaj napastnicy znaleźli się w wyjściowych składach na dzisiejsze spotkanie. Przez całą pierwszą połowę nie mieli jednak okazji, by zachwycić fanów.
Borussia Dortmund przeważała, ale nie była w stanie tego przełożyć na dorobek strzelecki. W 13. minucie Reus huknął nad poprzeczką. Później przed szansą stanął Bellingham, ale Jarstein pokazał dużą klasę po uderzeniu 17-latka.
Druga połowa dostarczyła większych emocji. W 54. minucie petardę odpalił Brandt i dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz BVB zdecydował się na strzał z dystansu, jednak w tej sytuacji fatalny błąd popełnił golkiper Herthy. Jarstein zachował się tak, jakby grał w siatkówkę, a nie w piłkę nożną.
Gospodarze w ostatnich minutach mieli kolejne szanse, by podwyższyć prowadzenie. W 77. minucie Can uderzył głową po rzucie rożnym, ale tym razem Jarstein był na posterunku.
Przyjezdni mecz kończyli w dziesięciu. W 80. minucie Darida w bandycki sposób zaatakował Reusa i wyleciał z boiska. Chwilę później Piątek został zmieniony przez Alderete.
Wynik spotkania ustalił Youssoufa Moukoko. 16-latek zwiódł obrońców i uderzył między nogami Jarsteina.
Borussia Dortmund po dzisiejszym zwycięstwie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 42 punkty. Hertha jest piętnasta z dorobkiem 21 "oczek".
Daniel Makarewicz13 Mar 2021 · 20:24