Borussia Dortmund nie zwalnia tempa. Pewne zwycięstwo i stały kontakt z Bayernem [WIDEO]

Li Ying/Pressfocus
Borussia Dortmund pewnie pokonała Bochum 3:0 (3:0). Dzięki temu zwycięstwu klub z Zagłębia Ruhry wskoczył na trzecią pozycję w tabeli Bundesligi.
Bochum przystępowało do dzisiejszego meczu w składzie historycznym. Średnia wieku ekipy, która miała zmierzyć się z Borussią Dortmund wynosiła 31 lat, co było najwyższym wynikiem w dziejach Bundesligi.
Doświadczenie to nie znalazło przełożenia na boiskową rzeczywistość. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, a gola, jak na ironię, strzelił 17-letni Moukoko.
Niedługo później swoje trafienie dorzucił Reyna, który wykorzystał rzut karny. Przed przerwą Borussia prowadziła już 3:0, bowiem w doliczonym czasie pierwszej połowy ponownie błysnął Moukoko.
Po zmianie stron gospodarze skoncentrowali się na obronie korzystnego wyniku. Akcji brakowych było znacznie mniej, chociaż nadal to BVB było stroną dominującą.
Ostatecznie klub z Zagłębia Ruhry wygrał 3:0 (3:0), wskoczył na trzecie miejsce w tabeli i nadal zagraża Bayernowi Monachium oraz Unionowi Berlin. Bochum zaś zajmuje 17. lokatę.
Hubert Kowalczyk05 Nov 2022 · 17:21