Borussia Dortmund rozgromiła Hannover. Grał Łukasz Piszczek [WIDEO]

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Hannover 96 5:1 (1:0) w sobotnim meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Lider Bundesligi prowadzenie objął w 24. minucie po golu Achrafa Hakimiego, który trafił do siatki po uderzeniu z linii pola karnego. Dla Marokańczyka to trzeci gol w tym sezonie.
Kolejne bramki gospodarze zdobywali po przerwie, tym samym potwierdzili, że są najskuteczniejszym zespołem w drugich połowach w całej lidze. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Marco Rues, trafiając do pustej bramki po zagraniu Hakimiego.
Po 120 sekundach było już 3:0, a drugiego gola w rozgrywkach strzelił Mario Gotze. Niemiecki pomocnik uderzył skutecznie z pola karnego, wykańczając akcję Jadona Sancho.
Bramkę na 4:0 zdobył w 67. minucie Raphael Guerreiro. Dla portugalskiego obrońcy to premierowe trafienie w tym sezonie. Zwycięstwo gospodarzy już w doliczonym czasie gry przypieczętował Axel Witsel, który zapisał na swoim koncie trafienie na 5:1.
Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił natomiast w 87. minucie Marvin Bakalorz.
Mecz w wyjściowej jedenastce zespołu z Zagłębia Ruhry rozegrał Łukasz Piszczek, który przebywał na boisku do 71. minuty i został zmieniony przez Marcela Schmelzera. Był to 16. występ Polaka w Bundeslidze w tym sezonie.
Podopieczni Luciena Favre wygrali 15. ligowy mecz w tym sezonie, mają na koncie 48 punktów i wciąż są liderem rozgrywek. Zespół prowadzony przez Andre Breitenreitera z dorobkiem 11 "oczek" zajmują przedostatnią, 19. pozycję.
Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 17:32