Borussia Dortmund wicemistrzem Niemiec! Haaland zapewnił drużynie zwycięstwo z RB Lipsk [WIDEO]

Dzięki zwycięstwu 2:0 nad RB Lipsk piłkarze Borussii Dortmund na kolejkę przed końcem zapewnili sobie drugie miejsce w Bundeslidze. Przeciwko "Bykom" dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Erling Braut Haaland. To dwunaste i trzynaste trafienie Norwega w tym sezonie Bundesligi.
Mecz RB Lipsk w Borussią Dortmund był hitem 33. kolejki Bundesligi. "Byki" miały trzy punkty straty do dzisiejszych rywali i musiały wygrać, aby myśleć o zajęciu drugiego miejsca na koniec sezonu.
W pierwszym składzie gości znalazł się Łukasz Piszczek. Polak pod nieobecność Marco Reusa pełni w drużynie funkcję kapitana. Obrońca rozegrał pełne 90 minut.
Początek spotkania obfitował w dogodne sytuacje dla podopiecznych Luciena Favre'a. Dwie świetne okazje miał Erling Braut Haaland. Norwegowi brakło jednak zimnej krwi pod bramką rywali - dwukrotnie jego uderzenia znakomicie bronił Peter Gulacsi.
Piłkarze z Lipska nie potrafili zagrozić poważniej bramce Romana Buerkiego, BVB nie ustawało natomiast w kolejnych atakach. W 30. minucie przyniosło to skutek w postaci gola. Julian Brandt miał sporo miejsca na prawej stronie, zagrał do Giovanniego Reyny, ten obsłużył Haalanda, a Norweg nie zmarnował już trzeciej znakomitej okazji i pokonał Gulacsiego.
Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W 54. minucie 19-letni snajper znów mógł wystąpić w roli głównej i skompletować dublet. W ostatniej chwili zatrzymał go Gulacsi. Golkiper Lipska miał przy tym sporo szczęścia, bo sparował piłkę na poprzeczkę.
W końcówce spotkania mocno nacisnęli gospodarze. Nie przełożyło się to jednak na klarowane sytuacje podbramkowe. W samej końcówce gola znów zdobył za to Haaland, wykorzystując dogranie Brandta. Spotkanie zakończyło się więc zwycięstwem Borussii 2:0.
Maciej Pietrasik20 Jun 2020 · 17:25