Borussia Dortmund zmiażdżyła rywali. Piszczek na ławce

charnsitr / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością FC Nurnberg 7:0 (2:0) w środowym meczu 5. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Pierwszą bramkę w tym starciu zdobył Jacob-Bruun Larsen. 20-letni napastnik dopadł do piłki zagranej przez Christiana Pulisica i przelobował Fabiana Bredlowa.
Na Signal Iduna Park dwa gole dla gospodarzy strzelił Marco Reus. Niemiec po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 32. minucie, oddając celny strzał z krawędzi pola karnego.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Achraf Hakimi, a przy jego trafieniu asystował Marco Reus.
Reus niespełna dziesięć minut później sam trafił do siatki rywali, kiedy po dośrodkowaniu Jacoba-Bruuna Larsena z pierwszej piłki uderzył w prawy dolny róg. Bramkę na 5:0 zdobył w 74. minucie Manuel Akanji.
Borussia przypieczętowała zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania, zdobywając jeszcze dwa gola. Najpierw do siatki rywali trafił Jadon Sancho w 85. minucie, a chwilę później Julian Weigl.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych dortmundzkiego klubu przesiedział Łukasz Piszczek.
Zespół z Zagłębia Ruhry ma na koncie 11 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Bawarska drużyna z dorobkiem pięciu "oczek" plasuje się na 14. pozycji.