Borussia M'Gladbach wygrała, mimo gry w osłabieniu

Kaesler Media/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach pokonała na własnym stadionie SV Darmstadt 3:2 w spotkaniu 17. kolejki ligi niemieckiej. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 28. minucie gry na listę strzelców wpisał się Marcel Heller. Dziesięć minut później, czerwoną kartką ukarany został pomocnik Borussii, Granit Xhaka.

Mimo gry w osłabieniu, "Źrebaki" wyszły na prowadzenie. Trafienia zaliczyli Lars Stindl i Haavard Nordtveit. W 67. minucie meczu, Darmstadt doprowadziło do wyrównania. Bramkarza rywali pokonał Sandro Wagner. Wynik spotkania na 3:2 ustalił cztery minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, Oscar Wendt.

Dzięki wygranej, Borussia awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Ma siedemnaście punktów straty do Bayernu Monachium. Darmstadt jest na trzynastej pozycji w lidze.