Borussia Monchengladbach odwróciła losy meczu i pokonała Fortunę Dusseldorf, grał Dawid Kownacki

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Borussia Monchengladbach wygrała u siebie z Fortuną Dusseldorf 2:1 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Goście objęli prowadzenie po sześciu minutach gry, kiedy to przymierzył celnie głową z bliska Ghańczyk Kasim Adams Nuhu.
Losy konfrontacji na korzyść gospodarzy odmienił w końcówce rezerwowy Marcus Thuram. Wprowadzony w drugiej połowie Francuz wykańczał w polu karnym rywali składne akcje "Źrebaków".
Pięciokrotni mistrzowie Niemiec, po trzecim zwycięstwie w sezonie, awansowali na piąte miejsce w tabeli. Ekipa z Nadrenii, w której do 79. minuty grał Dawid Kownacki, po trzeciej porażce w bieżących rozgrywkach, spadła na dwunastą lokatę w klasyfikacji.