Borussia się nie zatrzymuje! Dwunaste zwycięstwo drużyny Piszczka

Jose Breton- Pics Action / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Werder Brema 2:1 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek. Prowadzenie ekipie z Zagłębia Ruhry zapewnił po dwudziestu minutach gry Paco Alcacer.
Hiszpan skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową, po dośrodkowaniu w pole karne Portugalczyka Raphaela Guerreiro. Siedem minut później podwyższył płaskim strzałem Marco Reus, wykorzystując precyzyjne zagranie od Anglika Jadona Sancho.
Dziesięć minut przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał Max Kruse, ale na więcej nie było już stać przyjezdnych. Czterokrotni mistrzowie Niemiec doznali w ten sposób czwartej porażki w sześciu ostatnich meczach i pozostali na dziewiątym miejscu w tabeli.
"Die Schwarzgelben" wygrali natomiast dwunaste spotkanie w tym sezonie i zachowując miano niepokonanych umocnili się na czele klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek15 Dec 2018 · 20:37