Borussii Moenchengladbach rozbiła Vfb Stuttgart

ninopavisic / shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie VfB Stuttgart 3:0 (0:0) w drugim niedzielnym meczu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Prowadzenie "Źrebakom" zapewnił Raffael. Wprowadzony w drugiej połowie Brazylijczyk zaskoczył golkipera rywali uderzeniem głową po dośrodkowaniu w pole karne również rezerwowego Floriana Neuhausa, który osiem minut później podwyższył wynik precyzyjnym strzałem przy słupku po dograniu Belga Thorgana Hazarda.
Okazały sukces przypieczętował jeszcze Francuz Benjamin Pavard, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Podopieczni Dietera Heckinga po dziewiątym zwycięstwie w sezonie wyprzedzili Bayern i przesunęli się na drugie miejsce w tabeli.
"Die Schwaben", którzy kończyli w osłabieniu, doznali natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na szesnastą lokatę w klasyfikacji.