Bośnia i Hercegowina zremisowała z Irlandią z barażach

Celso Pupo/Shutterstock
Reprezentacja Bośni i Hercegowiny zremisowała u siebie z Irlandią 1:1 (0:0) w pierwszym meczu barażowym eliminacji do mistrzostw Europy.

Na stadionie w Zenicy wynik otworzył Robbie Brady w 82. minucie gry. Pomocnik, występujący na co dzień w Norwich City pokonał stojącego w bramce Asmira Begovicia strzałem w krótki róg.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, gdyż trzy minuty później Bośniacy doprowadzili do wyrównania. Grający w Legii Warszawa Stojan Vranjes podał piłkę do Edina Dżeko, który pewnie umieścił ją w siatce rywala.

Oprócz Vranjesa w szerokim składzie gospodarzy znalazł się również inny zawodnik polskiej Ekstraklasy. Golkiper Lecha Poznań, Jasmin Burić przesiedział na ławce rezerwowych pełne 90 minut.

Rewanżowy mecz obu drużyn odbędzie się 16 listopada o godz. 20:45.