Bournemouth wygrało z Evertonem. Dwa gole Calluma Wilsona

AFC Bournemouth pokonało u siebie Everton FC 3:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Vitality Stadium prowadzenie gospodarzom zapewnił strzałem głową z bliska Callum Wilson. Minutę przed przerwą wyrównał również uderzeniem głową z kilku metrów Dominic Calvert-Lewin.
Ekipa z południa Anglii odzyskała przewaga po trafieniu bezpośrednio z rzutu wolnego Ryana Frasera. Osiemnaście minut przed końcem wynik ustalił efektownym lobem nad bramkarzem Wilson, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu.
"Wisienki" po drugim zwycięstwie w sezonie awansowały na ósme miejsce w tabeli. "The Toffees" doznali natomiast drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na jedenastą lokatę w klasyfikacji.
Marcin Karbowski15 Sep 2019 · 17:30