Kaiserslautern gromi, bramka Klicha [video]

SC Paderborn przegrało przed własną publicznością z 1. FC Kaiserslautern 0:4 (0:2) w piątkowym meczu 21. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gości wystąpił Mateusz Klich, który rozegrał 90 minut oraz zdobył jedną z bramek.

Kibice zgromadzeni na Benteler Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 22. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Stipe Vucur, któremu asystował Tim Heubach. Niespełna kwadrans później prowadzenie przyjezdnych podwyższył Ruben Jennssen.

Po zmianie stron do siatki gospodarzy trafił Mateusz Klich. Ostatnie podanie przy bramce polskiego pomocnika zaliczył Jenssen.

W 77. minucie Vucur podwoił swój dorobek strzelecki i ustalił wynik rywalizacji.

Kaiserslautern zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli 2. Bundesligi. "Czerwone Diabły" mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Paderborn zdobył do tej pory 17 "oczek" i znajduje się na szesnastej pozycji.