Bramkarska kompromitacja w Ligue 1! Fatalne zagranie golkipera przyniosło gola Lyonowi [WIDEO]

Olympique Lyon w sobotnim meczu Ligue 1 rozbił 6:1 Girondins Bordeaux. W pierwszej połowie fatalnie zachował się bramkarz gości Gaetan Poussin. Po kuriozalnym błędzie sprezentował gola rywalom.
Wiele wskazuje na to, że "Żyrondyści" w tym sezonie pożegnają się z francuską elitą. Na razie zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i są zagrożeni bezpośrednim spadkiem do Ligue 2.
Sytuacji drużyny nie poprawiło sobotnie starcie z Lyonem. Gospodarze od samego początku zdominowali rywali, wychodząc na prowadzenie w 20. minucie po golu Moussy Dembele.
Gościom nie pomógł dziś ich bramkarz, Gaetan Poussin. W 27. minucie zachował się wręcz fatalnie, prezentując bramkę rywalom. Źle wybijał bowiem piłkę po podaniu od jednego z partnerów.
Golkiper nie trafił czysto w futbolówkę, a ta w efekcie trafiła do Toko Ekambiego. Zawodnik Lyonu bez problemu skorzystał z prezentu, dopełniając formalności z najbliższej odległości.
Poussin nie najlepiej zachował się także przy trzecim trafieniu dla rywali. Wówczas piąstkował piłkę po dośrodkowaniu, ale ta trafiła do zawodników Lyonu. Sytuację wykorzystał Lucas Paqueta.
W drugiej części spotkania gospodarze dopełnili jeszcze dzieła zniszczenia. Najpierw do siatki trafił Faivre, a później dublet skompletował Toko Ekambi. Goście odpowiedzieli jeszcze za sprawą Mary, ale ostatnie słowo należało do Lyonu. Wynik na 6:1 ustalił Dembele.
Maciej Pietrasik17 Apr 2022 · 18:45