Bramkarz Lecha wypożyczony do Podbeskidzia

lechpoznan.pl
Oficjalna strona poznańskiego Lecha poinformowała, iż Mateusz Lis najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Kolejorz ma jednak opcję skrócenia wypożyczenia w przerwie zimowej.

Oba kluby we wtorek podpisały dokumenty potwierdzające przeprowadzenie transferu. Piłkarz już w sobotę zagrał w sparingu Górali ze słowacką MSK Żyliną, który zakończył się przegraną bielszczan 0:3. Lis pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania i zagrał w nim 45 minut.

19-latek do Kolejorza trafił trzy lata temu. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu był wypożyczony do Miedzi Legnica. Zimą został sprowadzony na Bułgarską i pełnił funkcję trzeciego golkipera Lecha. Jednocześnie grał też w rezerwach (7 meczów).

Jeszcze w czwartek Lis usiadł na ławce rezerwowych w pojedynku o Superpuchar Polski. - Idę do Podbeskidzia, by regularnie grać, by pomóc drużynie w powrocie do ekstraklasy i by wrócić do Lecha silniejszym i gotowym do rywalizacji o miejsce w bramce - mówi reprezentant młodzieżowy do lat 19.