Brązowy medal nie dla Vive Kielce. Porażka z Barceloną w meczu o trzecie miejsce LM piłkarzy ręcznych

Dziurek/Shutterstock
Vive Kielce przegrało z FC Barceloną 35:40 w meczu o trzecie miejsce Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.
Pierwsze minuty spotkania należały do wyrównanych, ale od stanu po 3 rywale zaczęli stopniowo wypracowywać sobie przewagę. Po dziesięciu minutach było już 9:5 dla Hiszpanów.
Nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystywać dogodnych okazji, a Barcelona skutecznie punktowała. Ostatecznie do szatni schodziła z prowadzeniem 20:16.
Na początku drugiej odsłony przewaga przeciwników niestety tylko rosła. Już po paru minutach mieliśmy 27:20 dla Hiszpanów.
Polscy szczypiorniści nie złożyli jednak broni i zabrali się za szaleńczy pościg za rywalami. Z siedmiopunktowej przewagi Barcelony po nieco ponad kwadransie gry zrobiły się tylko dwa - 31:29.
Katalończycy mimo to kontrolowali dalszy przebieg gry, nie pozwalając się jeszcze bardziej zbliżyć zawodnikom Vive i utrzymując dwu-, trzypunktowe prowadzenie.
Barcelona ostatecznie pokonała Vive Kielce 40:35 w meczu o trzecie miejsce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.
Vive Kielce - FC Barcelona 35:40 (16:20)
Jakub Kreśliński02 Jun 2019 · 16:54