Brazylia rozbiła Argentynę. Cudowny gol Coutinho [VIDEO]

Jefferson Bernardes / Shutterstock.com
Brazylia nie dała żadnych szans Argentynie w szlagierowym meczu eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej. Gospodarze wygrali aż 3:0.

Brazylijczycy podwyższyli prowadzenie jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej połowy rozmontowali słabą obronę rywali dwoma podaniami. Doskonałą okazję na gola zamienił Neymar.

Edgardo Bauza starał się wpłynąć na przebieg gry zmianami, na boisku pojawił się choćby Sergio Aguero, ale to Brazylijczycy mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Rywali dobili w 59. minucie. Znów fatalne błędy popełniali argentyńscy obrońcy, którzy w kilku prostych sytuacjach nie potrafili przerwać natarcia gospodarzy. Srogo ukarał ich za to Paulinho, który przejął piłkę dziesięć metrów przed bramką Romero i nieco szczęśliwie, bo po rykoszecie, umieścił ją w siatce.

Brazylijczycy podnieśli się po fatalnym początku eliminacji i kolejnej zmianie trenera. Pod wodzą Tite, który poprowadził drużynę do pięciu zwycięstw, awansowali na pozycję lidera grupy eliminacyjnej. Kiepsko wygląda sytuacja Argentyny. Wicemistrzowie świata po jedenastu kolejkach zajmują dopiero szóste miejsce. Ta pozycja nie daje nawet prawa do gry w barażu interkontynentalnym. Na ich szczęście różnice w tabeli są bardzo małe - trzecią Kolumbię od ósmego Peru dzielą zaledwie cztery punkty.