Brazylia wygrała z Serbią i trafia na Meksyk! Remis Szwajcarii z Kostaryką [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Brazylia i Szwajcaria to kolejne drużyny, które zapewniły sobie grę w fazie pucharowej MŚ. Canarinhos pokonali Serbię 2:0, zaś Szwajcarzy zremisowała z Kostaryką 2:2.
Relację na żywo z obu spotkań przeczytasz tutaj.
Spotkanie Brazylii z Serbią pechowo rozpoczęło się dla Marcelo, który w 10. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji pleców.
Przez pierwsze 25 minut w meczu Brazylii z Serbią brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Dopiero w kolejnych minutach zawodnicy z Brazylii się rozkręcili. Gabriel Jesus i Neymar mogli wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło im dokładności. W 36. minucie było już 1:0. Coutinho zagrał kapitalną piłkę do wbiegającego w pole karne Paulinho, a ten dziubnął piłkę nad bramkarzem i dał prowadzenie swojej drużynie.
W drugiej połowie Serbowie musieli się rzucić do ataku, by jeszcze powalczyć o awans. W 60. minucie po błędzie Alissona w doskonałej sytuacji znalazł się Mitrović, ale trafił prosto w obrońcę. 8 minut później Brazylia podwyższyła wynik spotkania. Thiago Silva okazał się najsprytniejszy w walce o piłkę po rzucie rożnym i z bliska wbił piłkę do bramki.
Brazylia zajęła pierwsze miejsce w grupie E i w 1/8 finału mistrzostw świata zmierzy się z Meksykiem.
Szwajcaria zapewniła sobie awans do fazy pucharowej MŚ po remisie z Kostaryką. Początek spotkania należał do ekipy Kostaryki. Najpierw uderzenie z dystansu Campbella został wybronione przez Sommera. Chwilę później najwyżej do piłki w polu karny wyskoczył Borges, ale Sommer dał radę odbić piłkę na słupek! Blisko szczęścia był również Daniel Colindres, który trafił w poprzeczkę.
Szwajcarzy zdołali się otrząsnąć z naporu rywali i w 31. minucie zadali zabójczy cios. Embolo zgrał piłkę do Dzemailiego, a ten potężnym strzałem z siódmego metra zdobył pierwszą bramkę.
W drugiej części spotkania w końcu udało się Kostaryce pokonać golkipera rywali. Watson wyskoczył najwyżej po rzucie rożnym i głową skierował piłkę do siatki.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2, bo tuż przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Drmić, a po chwili z karnego egzekwował Ruiz. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki, potem od pleców Sommera i wpadła do bramki. Szwajcaria do fazy pucharowej awansowała z drugiego miejsca i w niej zmierzy się z reprezentacją Szwecji.