Brighton & Hove Albion FC zremisował z Wolverhampton Wanderers

James Boyes / wikicommons
Brighton & Hove Albion FC zremisował u siebie z Wolverhampton Wanderers 2:2 (2:2) w ostatnim meczu 16. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Amex Stadium prowadzenie "Wilkom" zapewnił z bliska Diogo Jota. Portugalczykowi znakomicie zagrywał w pole karne Meksykanin Raul Jimenez.
"Mewy" odrobiły straty z nawiązką w niespełna trzy minuty. Wyrównał efektownym uderzeniem w krótki róg Francuz Neal Maupay, któremu kapitalnie przerzucił piłkę Dale Stephens, a po raz drugi do siatki gości celnie przymierzył głową Holender Davy Proepper, po asyście Belga Leandro Trossarda.
Minutę przed przerwą drugiego gola strzelił Diogo Jota, któremu tym razem podawał w pole karne Hiszpan Jonny. Po zmianie stron tempo spadło i kibice nie oglądali już więcej bramek.
"Wilki" po dziewiątym podziale punktów w tym sezonie przesunęły się na szóste miejsce w tabeli. "Mewy" po czwartym remisie w bieżących rozgrywkach pozostały na dwunastej lokacie.