Brighton - Tottenham: "Koguty" przerwały serię porażek. Wynik, składy, gole

Tottenham przerwał serię porażek. Gol Kane'a
Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Brighton & Hove Albion przegrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:2 w ostatnim sobotnim meczu szóstej kolejki Premier League. Drużyna z północnego przerwała w ten sposób serię trzech porażek we wszystkich rozgrywkach.
Pod koniec pierwszej połowy strzał z rzutu wolnego oddał Kieran Trippier. Wyskakujący w murze Glenn Murray zatrzymał piłkę ręką i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem był Harry Kane. Było to jego 143. trafienie dla "Kogutów". W ten sposób zrównał się z piątym najlepszym w historii Jermainem Defoe.
Drużyna ze stolicy przypieczętowała zwycięstwo w 77. minucie. Danny Rose dograł w pole karne, gdzie płaskim i precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów bramkę zdobył Erik Lamela. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla "Mew" strzelił Anthony Knockaert.
Po tej wygranej podopieczni Mauricio Pochettino zajmują piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Huddersfield Town.
Natomiast zespół prowadzony przez Chrisa Hughtona plasuje się na 13. pozycji z pięcioma "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie na wyjeździe Manchester City.
Kamil Kaczmarek22 Sep 2018 · 20:39