Brighton - West Ham: Piąta porażka "Młotów". Bronił Fabiański. Wynik meczu, składy, bramki

Kolejna porażka West Hamu United. Bronił Fabiański
chrisdorney / shutterstock.com
Brighton & Hove Albion wygrał u siebie z West Hamem United 1:0 w piątkowym meczu ósmej kolejki angielskiej Premier League. W bramce gości zagrał Łukasz Fabiański.
Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Biram Kayal dośrodkował z lewego skrzydła, a Glenn Murray strzałem z kilku metrów pokonał polskiego golkipera. To jego piąte trafienie w tym sezonie.
Potem lepiej prezentowała się drużyna z Londynu, której brakowało jednak skuteczności. Wyrównującą bramkę powinien był strzelić Fabian Balbuena, ale nie potrafił skutecznie uderzyć głową z kilku metrów. W doliczonym czasie gry z pięciu metrów nie trafił natomiast Marko Arnautović i po chwili to drużyna gospodarzy oraz jej kibice mogli świętować.
Po tym zwycięstwie "Mewy" zajmują 12. miejsce w tabeli ze zdobytymi ośmioma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Newcastle United. Natomiast "Młoty" plasują się na 15. pozycji z siedmioma "oczkami" na koncie. Po przerwie na mecze reprezentacji zagrają derbowe spotkanie z Tottenhamem Hotspur.