Broendby wicemistrzem Danii, mistrzowski tytuł dla FC Midtjylland

brondby.com
Broendby IF zremisowało u siebie z Aalborg BK 1:1 (0:1) w poniedziałkowym spotkaniu 36. kolejki rozgrywek duńskiej Superligi. Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Wilczek.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił tuż przed przerwą Kasper Risgard. Wyrównał minutę przed końcem Niemiec Benedikt Roecker.
Stołeczny zespół po drugim ligowym remisie z rzędu zakończył sezon na drugiej pozycji w tabeli. Dzięki temu podopieczni Aleksandra Zornigera wystąpią w kwalifikacjach Ligi Europy.
Mistrzowski tytuł wywalczył FC Midtjylland. "Wilki" z Jutlandii na zakończenie sezonu pokonały AC Horsens 1:0 (0:0), odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Jessa Thorupa zagrają dzięki temu w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.
O udział w fazie grupowej Ligi Europy powalczą jesienią także FC Nordsjaelland oraz FC Kopenhaga, które w ostatniej kolejce zremisowały bezbramkowo w bezpośredniej konfrontacji.