Bronił Fabiański, porażka West Ham United z Burnley

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Burnley FC wygrało przed własną publicznością z West Ham United 2:0 (2:0) w niedzielnym meczu 20. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w tym starciu już w 15. minucie. Wówczas Ashley Barnes dośrodkował do Chrisa Wooda, który pewnym uderzeniem skutecznie trafił w lewą stronę bramki.
Wynik meczu na 2:0 ustalił w 34. minucie Dwight McNeil. 19-letni napastnik wykorzystał precyzyjne podanie Ashleya Westwooda i wykończył tę akcję szybkim strzałem, nie dając szans na obronę Fabiańskiemu.
Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce "Młotów" i zanotował dwudziesty ligowy występ w tym sezonie.
Podopieczni Seana Dyche'a mają na koncie piętnaście punktów i dzięki wygranej awansowali na osiemnastą lokatę. Wciąż jednak znajdują się w strefie spadkowej.
Gracze Manuela Pellegriniego uzbierali dotąd 27 "oczek", co daje im aktualnie jedenastą lokatę.