Bruk-Bet Termalica pokonała Arkę Gdynia

asinfo
Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała z Arką Gdynia 2:0 w meczu 1. kolejki sezonu 2016/17 LOTTO Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy strzelili Vladislavs Gutkovskis oraz Samuel Stefanik.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Gutkovskis oddał bardzo dobry strzał głową z ponad 10 metrów, po którym piłka wpadła tuż przy lewym słupku bramki Konrada Jałochy. Zwycięstwo podopieczni Czesława Michniewicza przypieczętowali w 79. minucie, kiedy gola z najbliższej odległości strzelił wprowadzony Samuel Stefanik.

****

Tak padły bramki:

1:0 - Gutkovskis 9'
David Guba oddał niecelny strzał z powietrza, ale doskonale zachował się Vladislavs Gutkovskis, który mierzonym uderzeniem głową pokonał golkipera Arki.

2:0 - Stefanik 79'
Vlastimir Jovanović wrzucił piłkę pod linię końcową w pole karne, gdzie od razu zgrał ją Gutkovskis. Stefanik z najbliższej odległości nie miał problemów, aby trafić do pustej bramki.

Zawodnik meczu: Vladislavs Gutkovskis
Łotewski napastnik w pierwszej połowie strzelił bardzo ładnego gola głową. W drugiej zaliczył asystę, kiedy wślizgiem idealnie wystawił futbolówkę Stefanikowi.