Bundesliga. Aż pięć goli w Dortmundzie. Borussia lepsza od Bayeru Leverkusen

Aż pięć goli w Dortmundzie. Borussia lepsza od Bayeru Leverkusen
ninopavisic/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała u siebie Bayer Leverkusen 3:2 (2:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
W 30. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Wówczas Jadon Sancho dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę w polu karnym odebrał Dan-Axel Zagadou i zdołał umieścić ją w siatce.
Siedem minut później przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą precyzyjnego trafienia Kevina Vollanda, przy którym asystował Kai Havertz.
Goście długo nie cieszyli się ze zdobytej bramki, bowiem w 39. minucie górą znów była Borussia. Wszystko za sprawą Jadona Sancho, który przejął futbolówkę zagraną przez Abdou Diallo i trafił w lewy dolny róg.
W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Mario Goetze. Reprezentant Niemiec zdecydował się na oddanie mocnego strzału zza pola karnego i nie dał szans na obronę Lukasowi Hradecky'emu.
W 75. minucie "Aptekarze" zdołali trafić na 2:3, a autorem tego uderzenia był Jonathan Tah. Nie zmieniło ono jednak końcowego rezultatu i trzy punkty zostały w Dortmundzie.
Poza kadrą meczową Borussii znalazł się kontuzjowany Łukasz Piszczek.
Podopieczni Luciena Favre wciąż są liderem Bundesligi i mają na koncie 54 punkty. Drużyna prowadzona przez Petera Bosza z dorobkiem 36 "oczek" plasuje się na 7. pozycji.
Jakub Kreśliński24 Feb 2019 · 20:06