Bundesliga: Borussia wygrała w Augsburgu

alphaspirit / shutterstock
FC Augsburg przegrał u siebie z Borussią Dortmund 1:2 w sobotnim meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Łukasz Piszczek.
Przyjezdni bardzo szybko objęli prowadzenie po strzale Andrija Jarmołenki. Gospodarze zdołali odpowiedzieć bramką Francisco Caiuby'ego. Niedługo potem znów cieszyli się przyjezdni. Tym razem na listę strzelców wpisał się Shinji Kagawa.
W 79. minucie trzecią bramkę dla BVB mógł zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang. Przy strzale z rzutu karnego zdecydował się jednak na „podcinkę” w środek bramki, a golkiper Augsburga ani drgnął i złapał piłkę „do koszyczka”.
Podopieczni Petera Bosza są liderem tabeli ze zdobytymi 19 punktami. W następnej kolejce zagrają u siebie z RB Lipsk.
W pierwszym składzie zagrał także Jakub Błaszczykowski. Jego VfL Wolfsburg zremisował u siebie z FSV Mainz 05 1:1. Dla gospodarzy trafił Josuha Guilavogui. Dla gości Yoshinori Muto.
90 minut rozegrał również Marcin Kaminski, którego VfB Stuttgart przegrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Miejscowi prowadzili po trafieniu Ante Rebicia w pierwszej połowie. Po przerwie wyrównał Simon Terodde. Gospodarze od 64. minuty grali w „10”. Czerwoną kartkę otrzymał Simon Falette. Mimo tego, w czwartej minucie doliczonego czasu gry, zwycięską bramkę zdobył dla nich Sebastien Haller.