Bundesliga: Dwunasta wygrana Bayeru Leverkusen

CosminIftode / shutterstock.com
Bayer Leverkusen wygrał przed własną publicznością z Borussią Moenchengladbach 2:0 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na BayArena prowadzenie dla gospodarzy uzyskał sześć minut przed przerwą Lucas Alario. Argentyńczyk w polu karnym wykorzystał świetnie zgranie piłki głową Kevina Vollanda i skierował z bliska piłkę do siatki.
Sukces miejscowych przypieczętował w doliczonym czasie gry Julian Brandt, któremu asystował w polu karnym autor pierwszego trafienia.
Dzięki drugiej z rzędu i dwunastej w sezonie wygranej "Aptekarze" przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli. "Die Fohlen" doznali natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dziewiątej lokacie w klasyfikacji.