Bundesliga: Dziewiąta wygrana Eintrachtu

Sascha Brück, wikicommons
Eintracht Frankfurt wygrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:0 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 20. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Commerzbank-Arena gospodarze objęli prowadzenie dwie minuty przed przerwą, kiedy to Amerykanin Timothy Chandler znakomicie wyłożył w polu karnym piłkę do Ghańczyka Kevina-Prince Boatenga, który z bliska nie dał szans golkiperowi rywali.
Pięciokrotni mistrzowie Niemiec mieli znakomitą okazję do wyrównania, ale niespełna kwadrans przed końcem Belg Thorgan Hazard trafił z rzutu karnego w poprzeczkę. To zemściło się już w doliczonym czasie gry, kiedy to płaskim uderzeniem w długi róg losy konfrontacji rozstrzygnął Serb Luka Jovic.
"Źrebaki" doznały w ten sposób siódmej porażki w sezonie i pozostały na szóstej lokacie w tabeli. "Orły" z Hesji" natomiast dzięki dziewiątej wygranej w bieżących rozgrywkach przesunęły się na pozycję wicelidera klasyfikacji.