Bundesliga: FC Augsburg rozbił Eintracht

Futbol vic, wikipedia
FC Augsburg rozbił przed własną publicznością Eintracht Frankfurt 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na WWK Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił po niespełna dwudziestu minutach gry Ja-cheol Koo. Koreańczyk w polu karnym minął obrońcę i skierował piłkę do siatki w długi róg.
Niespełna kwadrans przed końcem podwyższył Michael Gregoritsch. Austriak, stojąc tyłem do bramki, przyjął sobie piłkę w powietrzu i efektownym wolejem po koźle zaskoczył Szwajcara Marwina Hitza. Sukces przypieczętował jeszcze w przedostatniej minucie płaskim uderzeniem z pola karnego Marco Richter.
Zespół z Bawarii dzięki ósmej wygranej w sezonie awansował na siódme miejsce w tabeli, zmniejszając do dwóch punktów stratę do szóstej w klasyfikacji drużyny z Hesji. "Orły" doznały w niedzielę szóstej porażki w bieżących rozgrywkach.