Bundesliga: Freiburg na remis z Herthą

facebook.com/SCFreiburg/
SC Freiburg zremisował u siebie z Herthą Berlin 1:1 w drugim niedzielnym meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi. Całe spotkanie wśród rezerwowych gospodarzy spędził Rafał Gikiewicz. Poza kadrą znalazł się natomiast Bartosz Kapustka.
Gospodarze objęli prowadzenie na początku drugiej połowy. Rzut karny wykorzystał Janik Haberer. W 77. minucie do remisu mógł doprowadzić Salomon Kalou, który zmarnował jednak „11”. Po niecałych 180 sekundach mógł się zrehabilitować. Arbiter znów wskazał na „wapno” i ponownie do piłki podszedł Kalou. Tym razem napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej już się nie pomylił.
Podopieczni Christiana Streicha zajmują 15. miejsce w tabeli ze zdobytymi ośmioma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart.
Natomiast zespół prowadzony przez Pala Dardaia plasuje się na 11. pozycji z 10 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Hamburger SV.